Agregaty mobilne

Domeną firmy naVstar są tzw. agregaty mobilne montowane na podwoziach jezdnych z homologacją. Jednostki te są obudowane odporne na działanie warunków atmosferycznych, przystosowane do pracy na zewnątrz umożliwiające transport ich za pojazdem osobowym lub ciężarowym.

Agregaty mobilne to takie, które nie są związane z stałym podłożem, oraz bez stałego miejsca instalacji Zastosowanie ich daje także większą możliwość transportu i uruchomienia w dowolnym miejscu stacjonowania. W zależności o modelu agregatu a w szczególności jego wagi DMC mamy podwozia jedno lub dwu osiowe, dyszlem prostym lub regulowanym (łamanym), zaczepem kulowym lub oczkowym, hamulcem najazdowym lub pneumatycznym – ABS. Każde podwozie wykonane jest z ramy ze stali o zwiększonej wytrzymałości, rama cynkowana ogniowo wyposażona w koło podporowe, stopy zaciskowe, koło zapasowe i oświetlenie zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego. Każdy agregat mobilny poruszający się po drogach publicznych obowiązkowo musi być zarejestrowany w Wydziale Komunikacji. Pierwsza rejestracja następuje na podstawie faktury zakupu i wyciągu z homologacji danej jednostki dostarczonej przez producenta danej przyczepy.

Prawnym obowiązkiem wraz z rygorystyczną normą emisji spalin w przedmiotowych jednostkach jest norma STAGE3A. Norma ta nie jest wymagana gdy agregat pracuje stacjonarnie, jako awaryjne źródło zasilania, chyba , że lokalne przepisy stanowią inaczej.